Menu

pattern recognition

inżynieria memetyczna

Ga Ga Mon Amour

mrwisniewski

GaGa@Metropolis

No ale jak mam nie lubić Lady GaGa, skoro miłość do niej zaprogramowałem sobie na samym początku? W tej anegdocie zabrakło najważniejszego - na drugiej stronie okładki Fantastyki ze stycznia 1987 było zdjęcie "Marii", robota z "Metropolis". Wtedy dowiedziałem się, jak ma na imię i skąd pochodzi, ale przecież te fascynujące i ponadczasowe obrazy oglądałem jeszcze na czarno-białym telewizorze. W jednym z najlepszych teledysków w historii teledysków.

A co tak sobie nagle pan przypomniał, panie redaktorze? No normalnie, odpaliłem Singstara i za "Radio Ga Ga" Queen z miejsca dostałem prawie 9000 punktów, bo mam tę piosenkę wdrukowaną tam, gdzie androidom się wszczepia Trzy Prawa Robotyki, wypaloną w glinie, z której jestem ulepiony.

Jeden z najlepszych teledysków w historii teledysków został zrobiony do piosenki o nostalgii za złotymi czasami radia, przeciwstawionym epoce video killed radio star, gdy się prawie nie używa uszu, skupiając na obrazie. Zgodnie z wyśpiewaną nadzieją radio nie umarło: ewoluowało i ma się chyba lepiej niż kiedykolwiek, choć nie jest to już radio naszych dziadków i rodziców: może Trójka zdechła, ale mamy Last.fm.

Stawiająca na spektakl Lady GaGa, świadomie przyjmując imię symbolizujące dominację doznań wizualnych, jest wielka.

Komentarze (15)

Dodaj komentarz
 • adrt2

  A ja mam wrażenie że cały image Gagi to tylko kontynuacja pomysłów tego pana:
  http://www.youtube.com/watch?v=gma5IUNMTn0

 • mrwisniewski

  A nie tego: upload.wikimedia.org/wikipedia/en/7/7a/Bowienomi.png ?

 • adrt2

  no, ofkors Ziggy Stardust też

 • mrwisniewski

  @no, ofkors Ziggy Stardust też

  Oczywiście, a jak zaczniemy sięgać do ich inspiracji (cyrk, opera, itp.), to się okaże, że muzyka-bez-show opiewana w "Radio Ga Ga" była chwilowym wynaturzeniem, bo zawsze chodziło o spektakl.

 • dodosdontquack

  Ja na widok Zgagi mam w glowie zupelny bajzel skojarzen i strasznie mnie to drazni (teraz niestety panuje taki trend, *wszędzie*). A ja lubie jak mi sie z niczym nie kojarzy. Metropolis tez do znudzenia eksploatuja: chocby wczoraj oglądaliśmy z Królikiem Inglourious Basterds, gdzie plonie smiejaca sie twarz Shosanny na kinowym ekranie - Maria z Metropolis. Ale na widok tego obrazka ze Zgaga w pierwszej chwili powialo mi ogrodem ziemskich rozkoszy Boscha. Kiedys nawet nosla takie dzbanuszkowe buciki, jak Ksiaze Ciemnosci w centrum obrazu. Potem mi sie to zaczelo kojarzyc coraz drastyczniej...
  Ta kobita jakos ogolnie mnie odstrecza - nie wiem, jak jej sie udalo to osiagnac, ale przy niej Golda Meir czy Margaret Thatcher wydaja mi sie zmyslowe i kobiece.

 • m_caliban

  @ Radio GaGa i Metropolis

  NOOOOOOO! Teraz odczuwam przymus odpalenia Fallouta, a chciałem sobie tylko niezobowiązując lurknąć przy śniadaniu. Damn you, scoundrel!

 • krystyna.ch

  Amanda Palmer z koncertem - czy, jak ona to nazywa, ninja gig - w Warszawie spóźniła się prawie czterdzieści minut, bo fani ją błagali, żeby scoverowała "Bad romance". Pół godziny, bo tyle czasu zajęło jej wyguglanie słów, przesłuchanie utworu z czyjegoś ipoda i opracowanie chwytów na ukulele, bo tylko takim instrumentem dysponowała. Odjazd.

 • grzesie2k

  A mnie się kojarzy z: www.filmweb.pl/f5768/Ga,+ga++Chwała+bohaterom,1985

 • mrwisniewski

  @Ja na widok Zgagi

  Kochana Dodo, ja wiem że to jest marny blogasek, ale zagrajmy w takie RPG, że będziemy trzymać poziom, pewien, i takich słabych memów nie będziemy używali, deal?

  @A ja lubie jak mi sie z niczym nie kojarzy.

  No teraz to tak się raczej nie da.

  @Ta kobita jakos ogolnie mnie odstrecza

  Ale co, ona, czy maski które nosi? Ona sama przecież jest doskonale nieistniejąca.

  @ Odjazd

  Ale wrzuciłaś już na tubę czy jak zwykle YHTBT?

  @ www.filmweb.pl/f5768/Ga,+ga++Chwała+bohaterom,1985

  A ja widziałem ten film, więc nie.

 • krystyna.ch

  @mrw
  "Ale wrzuciłaś już na tubę czy jak zwykle YHTBT?"

  Jasne, że YHTBT (a nawet YHTHBT), ale mówisz i masz:

  www.youtube.com/watch?v=ddHZwZtQsrc

  Also: szybki sondaż wśród polskich fanów plus Gaga-rant:

  www.youtube.com/watch?v=6g2szOhM-jA

 • fan-terlika

  SHE-WHO-MUST-NOT-BE-NAMED. LADY DODA.

 • mrwisniewski

  @www.youtube.com/watch?v=ddHZwZtQsrc

  Próbowałem obejrzeć tę tubkę i żena zabiła mnie po 10 sekundach. Wiesz, hilarity overload (overlord). To było zabawne jak Walken recytował "Pokerface", bo to była ładna recytacja i miał kamienną minę, a to to takie OMGLOLBBQ jak to "prześmieszne" "My humps" w wykonaniu Morisette.

 • krystyna.ch

  @mrw

  Kiedy właśnie cały gig _dokładnie tak_ wyglądał - Palmer zaczyna grać jakiś kawałek, przerywa, gestykuluje, coś tam gada, znowu gra, śmieje się, wygłupia, robi miny. Dokładnie w taki sposób grała własne piosenki. Gdyby tę jedną specjalnie zagrała z kamienną twarzą, to byłaby dopiero żena. Koronny dowód z anegdoty jest taki: miałam w żołądku jedno piwo i mnie to bawiło, więc chyba YHTBT.

 • mrwisniewski

  @Gdyby tę jedną specjalnie zagrała z kamienną twarzą

  Przecież nie mówię, żeby z kamienną twarzą, tylko że mnie to nie bawi. Może to się sprawdza, jak się wygłupia ze swoim materiałem, ale jak jeszcze bierze się za GaGę, to już jest too much, jak za dużo składników na pizzy.

  Ale może też to

  @Kiedy właśnie cały gig _dokładnie tak_ wyglądał

  nie jest moja filiżanka herbaty. Znowu - fajnie, jak Jarvis śpiewał i się pomylił, więc zaczął od nowa, ale znów się pomylił; albo jak Ray przerwał piosenkę, bo zobaczył krasnoludów na widowni, ale jechać tak przez cały koncert? #samaniewiem

 • inz.mruwnica

  Noale to jeszcze jest koncert, czy już standup? Nazywajmy rzeczy po imieniu (nie zreperowałem Krzyśka bo nie miałem Anki do odkręcenia Wojtka).

Dodaj komentarz

© pattern recognition
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci