Menu

pattern recognition

inżynieria memetyczna

blip

Blip kwadratowy nawias gwiazdka zamknąć kwadratowy nawias

mrwisniewski

Że blip zejdzie, było wiadomo od dawna, stypa odbyła się kiedy? Rok temu? Ale chyba nikt się nie spodziewał, że nastąpi to w taki sposób -- że do krzywdy dołożą obrazę i wraz z informacją o zamknięciu serwisu (będzie dogorywał do końca sierpnia) zaproponują przeniesienie mikrobloggingowej przygody do mikroblogerskiej usługi serwisu wykop.pl.

Cóż, nie codziennie ogląda się takie konkretne zejście serwisu społecznościowego, więc trudno powstrzymać się od paru słów nad trumną. Blipa założyłem dość wcześnie, chyba zaraz po wyjściu z bety; we wrześniu 2007. Na początku używałem go jak twórca założył -- do mikrego bloggingu. 

  • W pierwszej wrzucie napisałem, że:

 

Wrzucałem sobie focie z mmsów i dziwne zdania z smsów. Jak je dziś przeglądam to nie wiem, o co mi chodziło. Albo, co gorsza, -- wiem. 

A potem jakoś w 2009 rzuciłem hasło na blogu "Blog de Bart" Barta i zeszło się koleżeństwo. Ale się działo! Wypaczyliśmy ideę mikrobloggingu, nadużywaliśmy mechanizmu, używaliśmy złowrogiego tagu #ttdkn, przez który przewinęła się kupa ludzi; z przewagą kupy. Wielu poznikało, wielu się rozeszło, wielu pobanowało i obraziło. 

Ale paru zostało w moim serduszku i na privie, co jest miłe. 

Nie płaczę za blipem o tyle, że i tak już go praktycznie nie używałem, odruchowo bardziej i do podsyłania sobie obrazków; zrobiłem dziś kolejne podejście do twittera i jak na razie wali wąsem i skarpetą.

Nie wiem, czy mam przenieść archiwum na wykop, czy tylko zapisać sobie na dysku? #drogiebravo, co radzicie?

Polityka prywatności

mrwisniewski

Załóżmy, że korzystam z Blipa (tzn. nawet nie musimy zakładać, bo korzystam). Blip wydaje polecenie:

blip?

Gdybym zaś używał Twittera, byłbym nagabywany pytaniem:

twitter?

Natomiast dla Facebooka to za mało, on chce wiedzieć więcej:

Facebook?

Nie mam oporów przed pisaniem co teraz robię, bo nie ma w tym żadnej tajemnicy - widzi to kolega z biurka obok. To samo z "co się dzieje". Ale tak się bezczelnie dopytywać o czym teraz myślę? To lekka przesada.

W dodatku jeśli użytkownicy szczerze odpowiadają na to pytanie, to muszę powiedzieć, że myślenie miało przyszłość na zasadzie, że lepsze jutro było wczoraj.

© pattern recognition
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci